KVIEČIAME VISAS BESILAUKIANČIAS MAMYTES IR ŠEIMAS SU MAŽAIS VAIKAIS TALASOTERAPIJAI Į 7-LEMON PARKĄ.
MES NEPAGYDYSIME JAU SERGANČIŲ, BET PAS MUS GAUSITE GERIAUSIĄ PROFILAKTIKĄ SAU IR SAVO VAIKAMS!!!
7-Lemon arčiausiai Baltijos jūros esančios Mini-Vilos. Jūsų patogumui keturvietės Mini-Vilos su visais patogumais.
Nuostabi gamta, puiki vieta, šalia centro, ramu, privatu, arti visko kas svarbu!
Mini-Vilos – apartamentai 100 metrų iki jūros kranto:
– Virtuvės kampas su karštu, šaltu vandeniu, elektrine virykle bei šaldytuvu.
– Atskiras dušo kambarys ir WC.
– LCD televizorius su lietuviška skaitmenine televizija.
– Kiekviena mini vila turi atskirą terasą.
APIE 7-LEMON TALASOTERAPIJOS NAUDĄ
VAIKO INTELEKTAS PRIKLAUSO NUO JODO ?!
Net ir nedidelis jodo trūkumas besilaukiant kūdikio vėliau silpnina vaikų intelektą. Tai nustatė Jungtinės Karalystės mokslininkai. Šaltinis – pieno ir jūros produktai
Daugiausiai su pieno ir jūros produktais gaunamas jodas yra itin svarbus mikroelementas skydliaukei sintetinant hormonus, kurie tiesiogiai įtakoja vaisiaus smegenų formavimąsi. Pasaulyje ryškus jodo trūkumas yra pagrindinė smegenų pažeidimų, kurių galima išvengti, priežastis, tačiau nedidelio jodo nepakankamumo poveikis iki šiol nebuvo ištirtas.
Grupė Surrey ir Bristolio universiteto mokslininkų tyrė 1040 būsimųjų mamų, pirmąjį nėštumo trimestrą matuodami jodo koncentraciją šlapime.
Vadovaudamiesi Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, jie suskirstė moteris į tas, kurioms jodo trūko (jodo ir kreatinino santykis buvo mažesnis nei 150), ir tas, kurios jo turėjo pakankamai (santykis 150 ar didesnis).
Nustatyta, kad 67 proc. tiriamųjų jodo turėjo nepakankamai.
Vaikų protinis vystymasis buvo įvertintas naudojant vaikų intelekto koeficiento testą, kai jiems buvo 8 metai, ir skaitymo gebėjimų testą, kai jiems buvo 9 metai.
Ryšys tarp jodo trūkumo nėštumo metu ir vaiko intelekto
Atsižvelgę į išorinius veiksnius, tokius kaip tėvų išsilavinimas ir kūdikių maitinimas krūtimi, mokslininkai nustatė, kad nepakankamai jodo turėjusių moterų vaikų intelekto koeficiento testo rezultatai buvo prastesni, jie ne taip sėkmingai skaitė ir suprato tekstą. Be to, kuo didesnį jodo nepakankamumą turėjo mamos, tuo prastesni buvo vaikų intelekto koeficiento testo rezultatai ir gebėjimas skaityti.
„Mūsų rezultatai aiškiai parodo jodo pakankamumo nėštumo laikotarpiu svarbą ir pabrėžia riziką, kurią jodo nepakankamumas gali sukelti besivystančiam kūdikiui”, sako tyrimo vadovė prof. Margaret Rayman iš Surrey universiteto.
Tyrėjai reiškia susirūpinimą, kad jodo vartojimas nėštumo laikotarpiu yra visuomenės sveikatos problema, kurios negalima ignoruoti. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „The Lancet”.
Kokia rekomenduojama jodo paros dozė?
Kai kurie anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad nėštumo laikotarpiu vartojami jūros produktai lemia vaikų protinį vystymąsi. Tuomet mokslininkai apibendrino, kad geresnį vystymąsi lemia jūros produktuose esančios omega-3 riebalų rūgštys, tačiau dabartinis tyrimas parodo, kad tokį teigiamą poveikį daugiau nei iki šiol manyta lemia jodo kiekiai nėščiosios organizme.
Britanijos mitybos specialistų asociacija nėščiosioms ir maitinančioms motinoms rekomenduoja per parą suvartoti 250 mikrogramų jodo, o kitiems suaugusiems – 150 mikrogramų arba tiek pat, kokia yra rekomenduojama jodo paros norma Europos Sąjungoje. Jeigu organizme trūksta jodo, visų pirma, sutrinka skydliaukės veikla. Maisto produktuose jodo yra nedaug, o daugiausia jo turi jūros kopūstai ir menkės kepenys.
Nustatyta, kad jodo vonios yra veiksmingos, kai žmogus yra ne toliau, nei 1000 metrų nuo jūros. Ypatingai prisotinta jodo zona – maždaug 200 metrų nuo jūros kranto.
Baltijos jūros oro paslaptys. Gyvybę ir sveikatą nešantis jodas.
Palangos pajūris unikalus. Kad tai suvokti, nereikia gilių mokslinių studijų, tereikia tik atvažiuoti ir kvėpuoti. Niekur daugiau nėra TOKIO oro. Tai ypatinga atgaiva, sveikatos šaltinis pasaulio didmiesčių gyventojams. Jūra turi ypatingą galią ir šia nesibaigiančia energija dalijasi su visais.
Nulėkti nors savaitei prie jūros traukia ne vien todėl, kad svajojame nuvirsti ir patysoti ant smėlio, pasimaudyti. Ir ne vien dėl raminančio bangų ošimo. Į Baltijos pajūrį mus gena vidinė išmintis – organizmas reikalauja jodo. Šis mikroelementas būtinas, kad organizmas funkcionuotų normaliai. O pajūryje jo į valias! Ten jodą įkvepiame ir sugeriame per odą.
Daugelis jau po kelių dienų pajūryje pastebime, kad savijauta ir nuotaika pagerėjo. Kažin kur išgaruoja nerimas ir irzlumas, tampame švelnesni, ramesni. Ši vidinė ramybė lydi dar ilgai po to, kai iš pajūrio grįžtame į įprastą aplinką. Natūralu, nes jodas pasižymi raminamuoju poveikiu: tonizuoja centrinę nervų sistemą, švelnina įtampą. Šis savijautos pagerėjimas susijęs su tuo, kad jodas
prisideda prie hormonų pusiausvyros organizme palaikymo. Jis reguliuoja vienos svarbiausių mūsų organizmo liaukų – skydliaukės veiklą. Skydliaukės hormonai kūne valdo medžiagų apykaitą, nuo jų priklauso, kaip mikroelementai pristatomi ten, kur vyksta įvairiausios reakcijos. Jie turi įtakos ir cholesterolio apytakai. Jei skydliaukės hormonai veikia nedarniai, kyla pavojus, kad susijauks visi organizme vykstantys procesai. O tam, kad skydliaukė funkcionuotų gerai, reikia gana nemažai jodo.
Jodo susidarymo ore procesas dar nėra gerai mokslininkų ištirtas. Tačiau natūralioje aplinkoje pakankamai jodo yra tik pajūryje. Nustatyta, kad jodo vonios yra veiksmingos, kai žmogus yra ne toliau, nei 1000 metrų nuo jūros. Ypatingai prisotinta jodo zona – maždaug 200 metrų nuo jūros kranto. Gyvendami tokiu atstumu nuo jūros, jodo prisotinto oro voniomis galite mėgautis visą parą. Prieš keliolika metų medikams ėmus skambinti pavojaus varpais, atrodė buvo rastas išganingas sprendimas – įmušti žmonėms į galvas, kad ruošdami maistą jie naudotų tik joduotą druską. Deja, ilgainiui paaiškėjo, kad tai – ne išeitis, mat iš ilgai laikomos druskos jodas paprasčiausiai išgaruoja. Taigi kiekvienam iš mūsų praverstų išvyka prie jūros.
Planuojate atostogas? Bent savaitę praleiskite prie jūros. O dar geriau – dvi ar tris. Tai ypač reikalinga jūsų vaikams. Čia ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite organizmą.
Mineralinių druskų ir jodo prisotintas jūros klimatas gerina imuninės ir nervų sistemos pusiausvyrą. Organizmas aktyviau gamina hormoną serotoniną, kuris svarbus nervų impulsams sklisti, reguliuoja kraujagyslių traukimąsi, kraujo krešėjimą. Prie jūros sustiprėja vaikai jautrūs alergijoms ir infekcinėms ligoms, nes saulės šviesoje organizmas sintetina vitaminą D, kuris yra
svarbus imuninės sistemos stabilumo elementas ir vertinamas kaip kauluose kalcį fiksuojanti medžiaga. Jūros vanduo dezinfekuoja odą. Jame gausu chloro, magnio, bromo ir silicio druskų, kurios atgaivina odą. Pasinėrimas į vėsų vandenį stimuliuoja kraujo apytaką ir mažina venų pabrinkimą. Todėl ši procedūra ypač tinka kamuojamiems išsiplėtusių venų. Plaukiojant sūriame jūros vandenyje lengviau judėti, todėl efektyviau deginami riebalai. Taip mažinamas svoris ir cukraus kiekis kraujyje. Svarbu tai, kad jūros vanduo apsaugo nuo kvėpavimo takų uždegimo, kuris rudenį ypač puola vaikus.
Jūroje esantis jodas būtinas centrinės nervų sistemos brandai, todėl yra nepamainomas vaikams. Suaugusiems jodas skatina hormono tiroksino gamybą, kuris veikia medžiagų ir energijos apykaitą, daugelio audinių ląstelių dalijimąsi.
Pajūrio smėlio skleidžiama šiluma gerina kraujo apytaką, netgi stimuliuoja kremzlės atsinaujinimą. Basomis vaikščioti smėliu naudinga sergantiems reumatu, artroze, kenčiantiems nuo sąnarių skausmų.
Žavėjimasis talasoterapija (graikiškai – „gydymas jūra“) – ne duoklė madai, o rūpinimasis savo sveikata. Dvi savaitės maudynių jūroje suteikia energijos pusmečiui.
Pajūrio kurorto teikiamą naudą pirmiausia pajunta oda – ji tampa švaresnė, atsiveria poros ir odos receptoriai prisotinami įvairiausiais mikro- ir makroelementais, organinėmis medžiagomis, mineralinėmis druskomis – viso to gausu ne tik jūros vandenyje, bet ir pajūrio ore.
Mineralinės druskos suteikia odai ypatingo švelnumo ir elastingumo. O jodo jonai ir druskų garai valo ir suminkština kvėpavimo takus – štai kodėl prie jūros taip lengva kvėpuoti. Be to, gana drėgnas ir labai švarus pajūrio oras teigiamai veikia visą organizmą, stiprina imunitetą.
Plaukiojimas jūroje ne tik padeda atsikratyti antsvorio, bet ir gerina sąnarių bei stuburo būklę, didina raumenų elastingumą ir organizmo tonusą, ugdo lankstumą. Kurortologai primygtinai rekomenduoja reguliarų bangų masažą.
Atostogaujant prie jūros naudingos ne tik maudynės, bet ir pasivaikščiojimai pakrante sparčiu žingsniu – tai taip pat stiprina imunitetą. Ši procedūra dar veiksmingesnė dėl smėlio ir smulkaus žvirgždo poveikio aktyviesiems pėdų taškams. Žingsniuoti per drėgną smėlį nelengva, todėl fizinį krūvį patiria beveik visos raumenų grupės.
Maudynės jūroje ir pajūrio atmosfera stimuliuoja endokrininę sistemą ir pagumburį, reguliuojantį neuroendokrininės sistemos veiklą.
Druskų ir mikroelementų, ypač jodo, gausa jūros vandenyje pagreitina smulkių odos žaizdelių gijimą.
Pajūrio oras prisotintas fitoncidų, nes aplink auga pušynai. Prie Baltijos jūros rekomenduojama gydytis astmą ir jai užkirsti kelią, nervų ir endokrininės sistemos ligas, virškinamojo trakto sutrikimus.
Pasirodo, po žiemos jūra į orą išskiria daugiausiai jodo. Tai reiškia, kad balandžio -birželio mėnesiai prie jūros yra efektyviausi mūsų sveikatai.
Pasaulyje yra daug gražių ir sveikų vietų. Palanga ypatinga tuo, kad čia lengva kvėpuoti. Ir čia pats kvėpavimas neša sveikatą ir stiprybę suaugusiems ir vaikams. Palangoje užtenka tiesiog būti.
MES PADĖSIME JUMS JAUSTIS GERIAU IR SVEIKIAU!!!
Kontaktai:
Adresas: Kuršių takas 3, Šventoji (Palanga) 00317, Lietuva
Kalbame: Lietuviškai, angliškai, rusiškai
Telefonai: +370 685 20022 (LT, EN, RU); +370 685 20002 (LT,EN, RU)
E-paštas: 7citrinos@gmail.com
Tinklalapis: www.7lemon.priejuros.lt
Facebook: www.facebook.com/7citrinos